Fosile Minerale Roci
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

+3
victor
Dyanna
catalin1200
7 participanți

In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  catalin1200 Vin Mar 25, 2011 3:38 am

Aici se vor posta comentarii la ce v-a placut/ce nu v-a placut la revista Comorile Pamantului.Ce credeti despre ea,despre poze,despre articole,despre esantioane,mai exact un topic de discutii la aceasta adresa.
Voi incepe eu:singurul lucru ce nu mi-a placut este ca a trebuit sa cumpar de la targuri de minerale 4 esantione ce au aparut la revista,acelea avand dimensiuni mici sau neavand mineral pe piatra gazda.Acestea sunt: aragonitul,carneolul,azuritul si agatul
catalin1200
catalin1200

Mesaje : 8
Data de inscriere : 21/03/2011
Varsta : 32
Localizare : Cluj

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Comorile Pamantului

Mesaj  Dyanna Sam Apr 30, 2011 3:36 am

Mie imi place revista.Dar,care este varianta corecta:Halit sau Hialit? Question

Dyanna

Mesaje : 5
Data de inscriere : 30/03/2011

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  victor Sam Apr 30, 2011 4:04 am

HALIT-este sarea gema.
HIALIT-varietate transparentă și vitroasă de opal.

victor

Mesaje : 95
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 56
Localizare : Caransebes

http://quartz-vik.blogspot.com/

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Comorile Pamantului

Mesaj  Dyanna Dum Mai 01, 2011 8:36 pm

Multumesc.

Dyanna

Mesaje : 5
Data de inscriere : 30/03/2011

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  Roarkes Sam Sept 10, 2011 9:23 pm

Ma intreb oare cam cite numere o sa fie.
Roarkes
Roarkes

Mesaje : 29
Data de inscriere : 07/01/2011
Varsta : 43
Localizare : Iasi

http://plante-carnivore-de-vanzare.blogspot.com

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  Nicolescu Alexandru Lun Sept 12, 2011 6:30 pm

Roarkes a scris:Ma intreb oare cam cite numere o sa fie.
Cred că o să fie 100. Cool
Nicolescu Alexandru
Nicolescu Alexandru

Mesaje : 9
Data de inscriere : 03/11/2010
Varsta : 26
Localizare : BRAŞOV

http://mineralul.blogspot.com

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty redati cartile

Mesaj  jasmina_rosie Lun Iul 15, 2013 10:16 pm

ar fi foarte bine sa scoateti la piata iar revistele<<COMORILE PAMANTULUI>>caci sunt multi care nau apucat sa sa continuie colectia.asa ca ar fi o idee buna sa le relansati de la inceput.tot aceleasi pietre si tot aceleasi reviste si in ordinia ca dinainte.asta e duar sugestia mea.daca vreti luiatio in considerare.drunken

jasmina_rosie

Mesaje : 1
Data de inscriere : 15/07/2013

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  victor Mar Iul 16, 2013 2:45 am

cred ca glumesti !Laughing 

victor

Mesaje : 95
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 56
Localizare : Caransebes

http://quartz-vik.blogspot.com/

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  Septarian Mier Iul 17, 2013 5:20 pm

Jasmina, daca doresti asa ceva, ar fi bine sa scrii direct la DeAgostini. Acesta este un forum al pasionatilor de minerale, nu noi "scoatem pe piata" revistele Comorile Pamantului.
Iar daca iti lipsesc cateva numere, iti sugerez sa le comanzi de la DeAgostini. Cauta site-ul lor pe net si vei gasi unde sa trimiti un e-mail.

Septarian

Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/01/2011
Localizare : Bv

Sus In jos

Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii Empty Re: Comentarii la adresa revistei Comorile Pamantului/Topic de discutii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum