Fosile Minerale Roci
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cutii pentru colectii

2 participanți

In jos

Cutii pentru colectii Empty Cutii pentru colectii

Mesaj  Septarian Mar Ian 08, 2013 9:25 pm

Stie cineva unde se gasesc la noi in tara cutii din plastic transparent sau cu partea de sus transparenta, care se folosesc pentru colectiile de pietre, insecte etc? Pana acum nu am gasit nimic interesant, doar pe site-urile straine, unde preturile sunt imense (pentru bugetul meu). Si nici nu as avea curajul sa comand prin posta de la o asemenea distanta, ca sa o primesc facuta tandari.
Singurul loc unde am gasit cutii bunicele este Hornbach-ul, insa acelea sunt semitransparente, si pietrele nu arata bine deloc in ele.
Eventual, daca are cineva de vanzare vreo caseta DeAgostini la un pret mai mic de 25 lei, astept un MP.

Septarian

Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/01/2011
Localizare : Bv

Sus In jos

Cutii pentru colectii Empty cutie

Mesaj  victor Vin Ian 11, 2013 4:15 pm

La Deagostini se mai putea comanda 6 luni de la terminarea colectiei Comorile Pamantului numere lipsa.Stiu sigur ca numarul 2 a continut cutie (la pretul de 10 lei).Apoi au mai fost pe parcurs inca de 2 ori, numere de reviste ce aveau cutia gratuit(deci tot 10 lei) Nu stiu sigur( dar cred ca numerele 22 si 42).Suna la Deagostini si intreaba daca mai poti face comanda.

victor

Mesaje : 95
Data de inscriere : 31/10/2010
Varsta : 56
Localizare : Caransebes

http://quartz-vik.blogspot.com/

Sus In jos

Cutii pentru colectii Empty Re: Cutii pentru colectii

Mesaj  Septarian Mar Ian 15, 2013 4:27 pm

Da, Victor, banuiesc ca se mai pot comanda de la ei, insa cutiile de la Comorile Pamantului nu mi-au placut deloc din pacate. As putea sa comand de la ei si numerele cu (,) cutii "gratis" de la insecte, insa, multa lume care a comandat de la ei cutii le-a primit crapate sau sparte. Si dupa ce ca platesc posta odata, mai trebuie s-o platesc inca odata trimitandu-le inapoi. Din punctul meu de vedere nu merita. Noroc ca, am cumparat cel de-al doilea numar de la insecte in dublu exemplar, in acest fel am doua cutii, dar cum colectiile se tot maresc in timp... Wink
Probabil ca va trebui sa astept noua colectie de animale marine de la DeAgostini, si sa cumpar prima cutie de 5 ori. Oi vedea apoi ce o sa fac cu atatea animale in rasina cu care "raman pe stoc" Very Happy

Septarian

Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/01/2011
Localizare : Bv

Sus In jos

Cutii pentru colectii Empty Re: Cutii pentru colectii

Mesaj  Septarian Vin Ian 18, 2013 12:13 am

Victor, scuza-ma, dupa ce am mai reflectat la mesaj, mi-am dat seama ca nu m-am exprimat destul de clar. Cand am scris ca, daca e cineva care vrea sa vanda sub 25 lei cutia, m-am referit la cutiile de la insecte. Mea culpa Embarassed

Septarian

Mesaje : 61
Data de inscriere : 04/01/2011
Localizare : Bv

Sus In jos

Cutii pentru colectii Empty Re: Cutii pentru colectii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum